הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר היא תהליך שמסיר את הצורך במשקפיים ועדשות מגע. מדובר בהליך קבוע שניתן לעשות ברוב הגילאים, אם כי מומלץ לעשות זאת לפני גיל 40 בדרך כלל. מה חשוב לדעת על הסרת משקפיים בלייזר? המשיכו לקרוא.

הטיפול בלייזר נעשה במפגש בודד או במספר מפגשים, כל אחד באורך של כ-10 בערך, תלוי בסוג השיטה הננקטת. לרוב, תצטרכו להרכיב משקפי מגן למשך כל הטיפול. ההליך לא ישפיע על הראייה שלכם ואתם לא אמורים לחוות כל כאב במהלך או אחרי הטיפול. עם זאת, בחלק מהמקרים אנשים אכן מדווחים על תחושות של אי נוחות וכאבים מסוימים, גם אם קלים. בכל מקרה, חשוב להיות מודעים לכך.

תוך כמה זמן אפשר להסיר משקפיים בלייזר?

במקרים לא מעטים, ייתכן שיידרש יותר מפגישה אחת כדי להסיר את כל המשקפיים או עדשות המגע שלכם, כמו גם תיקון מאופטומטריסט. הסרת משקפיים בלייזר היא תהליך לא פולשני. זוהי גם הטכניקה הבטוחה ביותר להסרת משקפי הראייה, מכיוון שהיא אינה דורשת כלים חיצוניים מלבד השימוש בלייזר.

עם התפתחות הטכנולוגיה הרפואית בעולם, שיטה זו נהפכה לבטוחה ויעילה לחלוטין, ולרוב אין סיכונים או תופעות לוואי הקשורות לתהליך זה. בתוך כך, ניתוח עיניים בלייזר הוא אחד הפרוצדורות הנפוצות בעולם. הוא משמש לתיקון קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה. הוכח שהליך זה יכול להיות יעיל מאוד בתיקון בעיות ראייה והפחתת התלות במשקפיים או בעדשות מגע בטווח הארוך ובמיידי.

מה כולל ההליך של הסרת משקפיים בלייזר?

הסרת משקפיים בלייזר היא הליך שמתבצע על ידי איש מקצוע במשרד, רופא העיניים כמובן. התהליך לוקח בדרך כלל כ-10 דקות (ל-2 העיניים) להשלמתו, אם כי במקרים מסוימים הוא עשוי להיות קצר מכך. ככל הנראה המטופל יחווה אי נוחות מסוימת במהלך הליך זה, אך זה לא אמור להימשך יותר מכמה שניות-דקות בכל טיפול.

מה כוללת הסרת משקפיים בלייזר? במילים פשוטות, הסרת משקפיים בלייזר היא הליך שמסיר עדשות מהעין של המטופל באמצעות לייזר, המאייד את חומר העדשה ממשטח העין. זהו בעצם ניתוח שעושים בקרנית כדי לעצב אותה מחדש ולהפוך אותה לדקה יותר. ההליך נחשב יחסית פשוט ואינו דורש שום תפרים או חומרי הרדמה.

הסרת משקפיים בלייזר היא הליך הכולל שימוש בלייזר להסרת העדשה מהעין והתיקון של העין. התהליך נעשה על ידי הרדמת העין בטיפות הרדמה, ולאחר מכן הסרת העדשה באמצעות טבעת יניקה. לאחר מכן המנתח מבצע חתך קטן בקרנית ומסיר כל שאריות של חומר או פסולת. לבסוף, המטופלים זוכים לראות ברור שוב.