ישנם אנשים שמחפשים פתרון זמין לטווח קצר לקיץ החם והמהביל של ישראל. הם רוצים לרכוש מזגן אבל מתגוררים בדירה זמנית. אלו הם בדרך כלל זוגות צעירים, סטודנטים, תיירים שנמצאים בארץ למשך תקופה מוגבלת וכדומה. מזגן נייד הוא פתרון שהפך בשנים האחרונות לפופולרי מאד. המזגן למעשה אינו מקובע למקום מסוים על הקיר ולכן ניתן להזיז אותו. בדרך כלל הוא בעל גלגלים וקל להעביר אותו מבית אחד לבית שני.

מתאים לחדרים קטנים

המזגן הנייד הוא לא אידיאלי לכל סוגי החדרים. הוא מתאים במיוחד לחדרים קטנים עד 10 מטר מרובע ולפעמים מעט יותר, בהתאם למבנה החדר, מספר החלונות ונתונים נוספים. לכן הוא בעיקר אידיאלי לדירות קטנות ושכורות מסוג הדירות שניתן למצוא בערים הגדולות.

בניגוד למזגנים קבועים שמחוברים לחשמל כל הזמן ומופעלים באמצעות מתג או שלט, מזגן נייד מתנתק מהחשמל ואפשר להפעיל אותו כמו מכשיר חשמלי רגיל – מחברים לחשמל והוא מתחיל לעבוד. הדבר החשוב ביותר הוא להציב אותו סמוך לפתח אוורור כלשהו.

התקנה פשוטה

בניגוד למזגנים קבועים שצריכים התקנה של איש מקצוע, התקנה של מזגן נייד היא פשוטה מאד. כל מה שצריך הוא לחבר אותו לחשמל. אם צריך להעביר אותו לחדר אחר פשוט מנתקים אותו מהחשמל ומעבירים הלאה.

לסיכום, מזגן נייד יכול להיות פתרון משובח עבור כל מי שזקוק לקירור בקיץ אבל לא רוצה לקנות מערכת מיזוג אוויר קבועה. המחיר של מזגן נייד הופך אותו לאטרקטיבי גם עבור אנשים שחושבים על כל שקל ולא יכולים לרכוש מזגן קבוע.