אחד הפרויקטים הכי מהנים בתהליך של שיפוץ הבית הוא צביעת הקירות, במיוחד אם בחרתם לכל חדר מראה מיוחד. היום ישנם בשוק מגוון רחב של צבעים איכותיים, במאות גוונים שונים, שאפשר לשחק איתם כדי לתת לחדר מראה יוצא דופן, טרנדי ומעוצב. אפשר ואפילו רצוי להיעזר בשיפוצניק מקצועי כדי לטפל בקירות של הבית, אבל אפשר גם לעשות זאת לבד. למי שבחר באפשרות השנייה אספנו כמה טיפים חשובים.

להכין את הקרקע

אחד הדברים שאי אפשר בלעדיהם הוא הכנה של החדר. צריך לפנות את החדר מרהיטים וחפצים, לעטוף את הרצפה בעיתונים או בניילונים גדולים ואפילו להצמיד את הניילון עם מסקינג טייפ לרצפה כדי שלא יזוז בזמן הצביעה. אם יש רהיטים שאי אפשר להוציא מהחדר, כסו אותם היטב בניילון אריזה או בסדינים וודאו שהם לא חשופים.

סדר הפעולות

אחרי שהכנתם את החדר לצביעה, צריך לסתום חורים בקיר, לטפל בסדקים וליצור מצב שבו הקיר חלק ומוכן לצביעה. לאחר מכן, שפכו מעט מהצבע אל מגש צביעה. לא מומלץ לקחת את הצבע ולטבול את המברשת ישירות בפחית הצבע הגדולה.

צבעו קודם כל את הפינות של הקירות, באמצעות מברשת קטנה יחסית. לא כדאי להשתמש ברולר לפינות, אלא אם מדובר ברולר מרובע או משולש המתאים לכך, שאפשר למצוא היום בחנויות רבות.

לאחר צביעת הפינות תוכלו לעבור אל הקירות עצמם ולסיים את העבודה. באיזור המשקופים של החלונות, שקעי החשמל, הדלת וכו' מומלץ להשתמש שוב במברשת קטנה כדי לדייק ולא למרוח את הצבע. לא כדאי להשתמש בהרבה צבע ולכן לפני שאתם מורחים את הצבע על קיר, עברו עם הרולר על המגש מספר פעמים.

בהתאם לתוצאה לאחר צביעה אחת בידקו האם צריך לצבוע שוב. לרוב כדאי לעבור ולבצע שתי שכבות של צבע.