ייעוץ פנסיוני

המציאות הישראלית הולכת ונעשית מאתגרת יותר ויותר עבור רבים, וזה לא הולך ונהיה קל יותר עם השנים. כאשר מגיעים לגילאים מאוחרים נעשה הרבה יותר מאתגר לדאוג להוצאות השוטפות. ואם לא די בזה, אז ההוצאות על מזון, על ביגוד, על תרופות וטיפולים שונים – רק הולכות וגדלות.

המציאות מוכיחה כי אי אפשר להתקיים מקצבה של ביטוח לאומי בלבד. למעשה, אלו שהתחילו להפריש לפנסיה בגילאים מאוחרים מגלים כי גם אז לא מדובר בחיים קלים במיוחד; שכן על מנת להגיע לסכום מכובד שיאפשר מחייה, יש להתחיל להפריש לפנסיה עוד לפני גיל 30. אבל איך יודעים איך לחסוך ובאמצעות אילו קופות חסכון? לשם כך חשוב לדעת מה הוא בעצם שירות של ייעוץ פנסיוני וממי יש לקבל אותו:

מהו ייעוץ פנסיוני?

שירותי ייעוץ פנסיוני מאפשרים לכם לבחור את המסלול המתאים לכם ביותר מתוך האפשרויות הרבות העומדות כיום לרשות כל אדם. חשוב גם לעמוד על ההבדלים בין נותני השירות השונים:

ממי מקבלים שירותי ייעוץ פנסיוני?

משנת 2005 ועד היום חלו שינויים בהגדרות החוק בהתאם לרפורמה שהתקיימה בשוק ההון הישראלי. נכון להיום קיימים שלושה סוגי רישיונות, כך שטרם שאתם פונים לבעל מקצוע כדי לקבל ייעוץ, בדקו את ההגדרה שלו:

יועץ פנסיוני

יועץ פנסיוני הוא בעל ה"כובע" היחיד אשר למעשה מהווה סמכות ייעוץ אובייקטיבית ללא נטייה למסלול כזה או אחר, או בחירה בחברה מסוימת. נכון להיום, ישנם שני סוגים עיקריים של יועצים פנסיוניים כיום: האחד הוא יועץ פנסיוני העובד עצמאית והסוג השני הוא יועץ פנסיוני המועסק דרך הבנק.

משווק פנסיוני

משווק פנסיוני הוא איש מכירות מטעם חברת ביטוח שיש לו ידע מקצועי בתחום הפנסיות ויכול לייעץ לכם באשר להשקעות פנסיוניות. עם זאת, אותו אדם אינו נטול אינטרסים משום שהוא מועסק ומתוגמל על ידי חברה מסוימת.

סוכן ביטוח פנסיוני

סוכן ביטוח פנסיוני, כמו המשווק, אינו אובייקטיבי ביחס למוצרים שהוא משווק וכך גם הייעוץ הפנסיוני שלו מושפע מהשירותים אותם הוא מעניק.