השנים האחרונות מביאות עמן לא מעט שינויים בתפיסות המקובלות שהיו עד לא מזמן. אם עד היום היינו בטוחים שאת החתונה שלנו נערוך תחת חופה לבנה וקסומה, הרי שכיום כבר לא בטוח מה היא הדרך הקסומה ביותר לעריכת החתונה. יש חתונות טבעוניות וחתונות במועדונים – למעשה – הכל פתוח. גם ברית המילה עוברת שינויים דרסטיים וכבר אינה כבעבר.

מוהל מוסמך? או רופא מוהל? מה ההבדלים?

מסתבר כי יותר ויותר צעירים מעדיפים להימנע מביצוע ברית מילה לילדיהם ואילו אחרים מחפשים אלטרנטיבות ראויות לטכס המוכר והידוע. אין ספק שנושא זה מעורר לא מעט מחלוקות בדיון הציבורי מאחר והוא נוגע בנקודות רגישות של כל אחד ואחת מאיתנו. כדי להבין יותר טוב על מה כל המהומה, ריכזנו עבורכם מידע משמעותי על שירותיו המקצועיים של מוהל מוסמך ובמקביל – על שירותיו של רופא מוהל.

ישנן דעות לכאן ולכאן אולם ההחלטה הסופית היא של זוג ההורים. כיצד מחליטים? להלן מקבץ יתרונות וחסרונות של רופא מוהל. ישנם לא מעט זוגות וצעירים שאינם מודעים כלל להבדלים המהותיים בין רופא למוהל. המאמר הבא מפרט מעט מהמידע ומבהיר את ההבדלים, לשיקולכם:

הסמכות

ההסמכות בשני המקרים שונות בשל התחומים מהם מגיעים כל אחד מהרופאים. בעוד מוהל מוסמך הינו בעל ההכשרה, האישורים וההסמכה ממשרד הדתות והבריאות, מוהל רופא הינו בעל השכלה בתחום הכירורגיה האורולוגית – היא התחום במסגרתה מבוצע ניתוח המילה.

הכנות לברית

גם מבחינת ההכנות לברית ישנם יתרונות המוצעים על ידי רופא מוהל וכאלה שאינם מוצעים על ידי מוהל מוסמך. במהלך ההכנות לטכס ברית מילה הנערך על ידי מוהל מוסמך יאולחש פינו של הנימול באמצעות צמר גפן טבול ביין, בעוד שלפני הטכס הנערך על ידי רופא מוהל יוזרק חומר הרדמה לאזור המנותח על מנת שהעולל לא יחוש בדבר בזמן הניתוח.

סטריליות

בניגוד לנוהג של מוהלים מוסמכים רבים, מוהל רופא אינו מוצץ את פינו של הנימול ואינו בא עמו במגע ישיר. מוהל רופא משתמש בכפפות מנתחים ושומרים על סטריליות מלאה.

מחיר

המחיר הוא הנקודה הרגישה של מוהל רופא. שירותיו של מוהל רופא יכולים להגיע לכדי מחיר כפול מהשירותים הניתנים על ידי מוהל מוסמך וחשוב לקחת זאת בחשבון. בסופו של דבר, מדובר בהחלטה של ההורים בלבד.