בשנים האחרונות בישראל ובעולם, מריחואנה הופכת פופולרית יותר ויותר כסם פנאי. עם הלגליזציה של מריחואנה במספר מדינות, יותר אנשים משתמשים בה ויותר אנשים גם מסתמכים עליה. האם גם אתם צריכים גמילה ממריחואנה? בואו נברר ביחד.

לא רבים יודעים זאת, ולמרות שמריחואנה נתפסת בתור סם שאינו ממכר פיזית, ישנם גם תסמיני גמילה אפשריים מקנאביס. כמו כן, ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על תסמיני הגמילה של שימוש במריחואנה. כמה גורמים כמו מה גרם לתחילת השימוש, כמה אינטנסיבי הייתה הניסיון שלך, כמה זמן אתה משתמש וכמה השתמשת – הם פקטורים שיכולים כולם להשפיע על תסמיני הגמילה של אדם ממריחואנה.

למי מיועדת גמילה ממריחואנה?

גמילה ממריחואנה היא לא תמיד שהאדם הגיע לקרשים. זה יכול להיות סימן לכך שאולי צריך להפחית או להפסיק את השימוש. במילים אחרות, גמילה ממריחואנה אינה מיועדת אך ורק למי שמוגדרים מכורים. היא גם מיועדת עבור מי שמעוניינים להפחית בשימוש בקנאביס, אבל אינם מצליחים לרדת במינון בעצמם.

גמילה מריחואנה שונה עבור כל אדם ויכולה להיות קשה להבנה. אנשים רבים חושבים שגמילה ממריחואנה אינה גרועה כמו סמים אחרים כי זה קנאביס והוא נחשב סם קל. האמת היא, גמילה ממריחואנה מאתגרת באותה מידה, אם לא יותר, מאשר עם כל סוג אחר של סם.

מה נרגיש כאשר נפסיק להשתמש במריחואנה?

מריחואנה היא סם פסיכואקטיבי המשמש למטרות פנאי ורפואה. הוא סומן כ"המצאת המאה ה-20" בשל מגוון השימושים הרחב וקלות השימוש שלו, כמו גם הזמינות הנרחבת שלו בצפון אמריקה, אירופה, אוסטרליה וניו זילנד.

החומר הפעיל במריחואנה הוא טטרהידרוקנבינול (THC). שימוש ב- THC גורם לתחושות של אופוריה בעוד שהשפעות אחרות כוללות שינוי בתפיסה, פגיעה בקואורדינציה, פגיעה בזיכרון, התקפי חרדה/פאניקה ופרנויה. קשה להגיד במדויק מה תרגישו כאשר תפסיקו לעשן, מאחר שכל אחד ואחת חווים את השפעות המריחואנה בצורה שונה. ועל אותו משקל בדיוק, כל אחד ואחת יחוו בצורה שונה גמילה ממריחואנה.

אפשר להשתמש בטיפול נוגד דיכאון במהלך גמילה ממריחואנה?

תסמיני הגמילה ממריחואנה אינם רק פיזיים; הם כוללים גם שינויים פיזיולוגיים כמו חרדה/התקפי פאניקה ופרנויה. לא פעם, תוך כדי גמילה ממריחואנה אנשים מקבלים טיפול תרופתי נוגד דיכאון. לאחר שמסיימים תהליך גמילה ממריחואנה, בד"כ מומלץ להפסיק את הטיפול נוגד הדיכאון (SSRI).

אם אתם מרגישים שאתם מתמודדים עם התמכרות לקנאביס ועישונים, אנו ממליצים על גמילה ממריחואנה במכון גמילה מורשה. התהליך יהיה הרבה יותר קל כאשר תהיו מוקפים בצוות תומך, אכפתי ומקצועי.