רבים מתלבטים האם להפעיל את המזגן בחורף כאמצעי לחימום הבית או המשרד. הטענות לכאן ולכאן הן שונות ומגוונות. יש מי שטוען שמזגן כאמצעי חימום הוא שואב אנרגיה, מביא להוצאות חשמל מאד גבוהות ואפילו מייבש את האוויר בבית ויכול להביא למחלות כמו הצטננות, התייבשות וכדומה. אבל למעשה לכל דבר כזה יש פתרון.

יתרונות חימום באמצעות מזגן

יתרונות החימום באמצעות מזגן הם רבים. בראש ובראשונה מדובר באמצעי שמצליח לחמם חדר גדול במהירות, לא צריך לעמוד לידו כדי להתחמם ולכן גם רמת הבטיחות שלו גבוהה יותר משל תנורי ספירלה או תנורים מקומיים אחרים. סקרי השוואת מחירים יראו לכם שגם החסכון באנרגיה גבוה יחסית לתנורים שמחממים שטחים קטנים.

יתרון נוסף של המזגן הוא שילדים לא יכולים לגעת בו ולקבל כוויה. כיום רוב המזגנים הם מזגנים עיליים שהילדים כלל לא יכולים לגעת בהם ולשחק איתם. זהו יתרון מאד חשוב בבית שבו יש ילדים קטנים, שכן אחת הדילמות הכי קשות של הורים במהלך החורף היא האם לחשוף את הילדים לסכנות של תנורי הספירלה.

חסרונות השימוש במזגן לחימום

החסרון העיקרי של מזגן בהקשר לחימום הוא סוג החימום. המזגן מוציא אוויר חם שיכול להיות מייבש מעט. הדרך למנוע את תחושת היובש הזו היא להניח בחדר צלוחית עם מעט מים, שיוכלו ליצור אוויר יותר לח בחדר.

חסרון נוסף הוא העלות הבסיסית של מזגן מול העלות של תנור ספירלה או תנור מסוג אחר. העלות הבסיסית היא כמובן גבוהה בהרבה, לפעמים פי עשר ופי עשרים, אבל המזגן אמור ללוות אתכם במשך שנים ארוכות בעוד הבלאי של תנורי חימום הוא גדול יותר.